Led
15
2011

Reading AMD Flash memory without pins! from Cyberstorm MKII 040

Takže dříve ještě než se pustíte do čtení a koukání, chci jen podotknout, že tento příspěvek je něco-jakoby pokračování pokecu o Cyberstorm MKII 040 , kde je rozepsán danej problém s Flash pamětí, atd.

Jo, dostala se Mě tato Turbína na stůl , abych sundal Flash a šoupnul tam patici.Takovéhle prácičky není problém spáchat. Ale nastal malej problémek, protože všude kolem je žalostně málo místa a mučit teplem PCB se Mě nechtělo. Zvolil Jsem po zvážení, že tuto pamět jednoduše odfrézuji, ááá tak se tedy stalo, viz. Foto a připájení New-patice už je pak jen hračka. Bylo Mě řečeno, že New-Data-verze pro Flash už jsou k mání, takže mohu klidně tu starou Flash vyhodit. Ale Mě to nějak nedalo a chtěl zjistit, co že to tam Ti Páni Vývojáři napsali. Pamět už je bez pinů a tudíž do Programátoru se již nedá vložit. Zde na obrázkách se koukněte, že není hned třeba lámat hůl nad každou pamětí, které omylem utekly nožičky. Samosebou, že to nejprve chce napájet nějaké ty drátečky. Ale jak , když není na co. Takže na ty pahýlky po pinech co zůstaly, jsem nalepil něco pajky a pak i drátečky. Dále se musím zmínit, že právě pro tyhlety případy Jsem si musel vyrobit Adaptér – Mini Pracovní plochu, kde jak je vidět z fotek, Jsem mohl dál bastlit. No a výslednej efekt je ten, že Jsem mohl tento bastl šoupnout do Programátoru a dál s tímto pracovat, jakoby se nic nestalo… ááá Data jsou tímto na světě, uloženy na HDD pro případ stroskotání.

Tímto chci zde nastínit, že takto se dají zachránit Data z jakékoliv paměti, které se omylem ulomily piny !

Také mám zato, že tento příspěvek může bejt malým přínosem pro Old-New Majitele Programmátorů, aby nemuseli utrácet Eura za různé přídavné doplnky zakoupené někde v Číně !

Lidé, kterým se tento článek líbí:

GuestProber

Informace o autorovi: Jiří REZEK

Hardware, elektronika, radistika, servisní opravy, BGA technologie, návrhy PCB, fotografie.

Odeslat komentář