Čvn
28
2011

Problémy – SIMM 128MB

S tímto problémem se musí chtě-nechtě setkat každý, kdo používá Turbíny Blizzard a sežene si SIMM-128MB. Do B-1240 / 1260 takový to SIMM sice dáte, ale skoro vždy bude v kolizi s chladičem a větráčkem na CPU, což se dá i tak vyřešit, že chladič nebude uprostřed. No a to už vůbec nemluvě vo tom, že by si někdo chtěl takovou SIMMku dát do B-1230… nesmysl. Samosebou, že třeba ten kdo vlastní SCSI-Kit pro MK4, tak tam se to dá, ale kdo jej nemá, je odkázanej pouze na nějaké třeba 32MB SIMMky.

Mě to nějak nedalo, proč bych měl být takto stísněnej místem a v tu ránu letěla patice pro SIMM z Turbínky do pryč. Z nějakého starého PeCkového MB Jsem sundal stejnou patici, ale takovou co je kolmá k PCB a šup s ní na Turbínku a v tu ránu je místa na tancování a na výslednej efekt se koukněte zde. Tedy 128MB na Turbínce a dalších 128MB na SCSI-Kitu a je vystaráno a Turbínka letí do A-1200 T.

Pokud by někoho inspiroval tento Můj příspěvek, doporučuji dávat si majzla při odsávání pinů patice pro SIMMku, jdou tam dost malého průměru prokovy a vyškubnout je…Ufff, chudínka Turbínka ! Pokud by si na to někdo netroufal – tak helfnu. Jo a jen tak pro info: Ten oscilátor to není naaranžované, ona ta B-1260 Mě fakt na těch 80 MHz maká a bez toho, že by něco zhavarovalo a řeknu Vám, že to je poznat, ( mučil Jsem to nyní celej weekend, viz. screen pro nevěřící ) ! Jeden obrázek je Tubrínka bez SIMM-patice. Toto foto Jsem zde dal také proto, kdyby se někomu nechtě poškubaly cestičky na PCB, tedy pro případnou opravu. Na jedné z fotek můžete jasně porovnat velikosti SIMMek 32MB a 128MB.

Jako dodatek ještě přidávám Moji přebastlenou B-1230 MK4 .

Lidé, kterým se tento článek líbí:

GuestGuestProber

Informace o autorovi: Jiří REZEK

Hardware, elektronika, radistika, servisní opravy, BGA technologie, návrhy PCB, fotografie.

Odeslat komentář