Čvc
9
2010

Jak jsem tunil a tunil

Jo, také Mě přepadla Fantas-Magoras, že Jsem si řekl: Krapétek si tu Svoji A-1200 vyšperkuju.

Začal Jsem u toho, co dům dal, no a pokud nedal, tak se Bastlilo a to s plným vědomím, že pudlo A-1200 není nafukovací, že budu muset počítat s každým Milimetrem.

Moje požadavky byly: Mít v ní CD-mechaniku, CF-kartu a ještě další nadstandartní ptákoviny navíc.

Začnu s postupným vysvětlováním, snad to bude i srozumitelné. Nejprve přišla na řadu Fast-ATA a Scandy. Jenže nastal problém, že Scandynu na svém hrbu hostí Lisa a adapter Fast-Aty hostí Gayle a jejich PCB jsou v kolizi, tedy ve stejné výškové úrovni. Tudíž Jsem na patici Scandyny nabastlil ještě jednu patici a mezi ně nalepil špilky, abych dosáhl požadované výšky a na adaptéru od Fast-Aty ucvakal a začistil všechny nahoru čouhající piny. Tímto PCB Scandyny je v úrovni asi 1mm nad adaptérem, ale pro sichr je tam izolace, viz. foto. VGA-out Jsem vyřešil uvolněním místa na úkor TV-Modulátoru, kterej se Mě nějak až zas tak moc nezamlouval. Vystal další problémek, kolize hlavního PCB Fast-Aty se Scandynou. Tím pádem nezbejvalo nic jiného, než udělat Rise ze dvou precizních 2×40-patic pod KS a do základní MB Jsem dal také precizní patice k vůli stabilitě. Ale aby toho nebylo málo, nějak se Mě nelíbilo, že PCB Fast-Aty se dotýká čípu na Scandyně svejma pinama pro připojení 2.5-HDD. Piny Jsem dal do kša a navíc vypiloval v PCB výřez a tím to vše dosedlo tak, jak se Mě to jevilo nejoptimálnější. Mám zato, že fotéčky napoví víc.

No a aby toho nebylo málo, proč nenapchat do pudla i CD-mechaniku. Ideální je takováta z NoteBooku-Slimka, ale potřeba si sehnad redukci pro připojení na ATA. A dále se Mě dostala do pracek redukce ATA na SATA, tekže nebylo dál co řešit a bylo rozhodnuto, že tímto HW obštastním Svou A-1200. Také místo HDD se v Dnešní době již používá CF. Musel Jsem ubastlit různé úchyty, které jsou patrny z fotek. Abych nezapoměl, Fast-ATA má vyvedenej Reset, takže proč jej nemít i zde. USB je Dnes samozřejmostí a na jedné z fotek je vyvedené na pravé straně, ale to je momentálně ve vývojovém stavu a o tom až někdy jindy. Když se kouknem na pravou stranu A-1200, jsou tam k vidění jakoby dvě komůrky,které přímo volají po tom, aby se tam něco dobastlilo. Mám rozpracovanej nápad, kde bych právě do tohohle místa šoupnul New-Audio-Out, 3.5jack for Phones. Dále z Pauly čmajznout signály pro New-Audio-Mix, kde ještě využiju i signály z CD-mechaniky a bude se mixovat stejným způsobem, jak je to ku příkladu v A-CD-32. Ideální číp je Audigi, kterej výše popsané umožnuje. Zrušit Origo-Stereo-Cynch-Audio a na to místo vyvést PCB s 3.5jack a Optical Out. Tohle vše je momentálně v rozpracovaném stavu na papíře. Také i PCMCIA má svou LEDeču a New-PCB. Další dvě fotéčky jsou pohled dovnitř a zezadu na konektory. Zkoušel Jsem připojit SATA-HDD 250GB a BluRay CD mechaniku a vše se bez problémů hlásilo, slovy OK !!!

Konfig: Turbína B-1230 , CPU + FPU/60MHz + SCSI Kit, 32 + 128 MB Fast RAM, CF-8GB, FDD-1.76MB, DVD.

KickStart-3.1, OS-3.9. KeyBoard Black – Klávesy přehozené z CDTV.

Jeden další Můj sen je : Mít uvniř Turbínku s CPU-060/60MHz / PPC/300MHz + 256MB Fast RAM + B-Vision, vše je již nachystané, ale času nějak nenadbývá to vše dodělat.

Mohu ubezpečit každého, kdo by se do něčeho podobného chtěl pustit, že mu klidně s tím i helfnu, ale také, že pokud se bude poctivě měřit na Milimetry, nemusejí nastat obavy, že by se uvnitř něco šprajcovalo ! Nad CéDé mechanikou je ještě 2mm místa a nad Fast ATA také, takže VoCoGo ! Zde jsou na čumendu vobrázky, B-PPC a na něm B-Vision a samosebou i 2×128MB Fast RAM, to vše tam ještě vleze bez problémů ! V komentáři je návrh, něco ve smyslu vyměnit Flopinu. Ale proooč, když existuje na světě tolik krásnej Adaptérů do PCMCIA, viz . Foto. Je k vidění Adapter 5v1, tento nemá chybu a mám vše co potřebuju k životu, není potřeba si dělat místo tím, že vyhodím Flopinu 1.76MB !!! Ještě mohu dodat, že malinké Micro-SD s kapacitou do 1GB, ty už Dnes nikdo nechce a dají se sehnat třeba v mobil-shopu do 50Kč a je vystaráno co se týče přenosu dat z PéCka!

Lidé, kterým se tento článek líbí:

GuestGuestGuestProber

Informace o autorovi: Jiří REZEK

Hardware, elektronika, radistika, servisní opravy, BGA technologie, návrhy PCB, fotografie.

Odeslat komentář