Dub
15
2011

Chlazení pro Blizzard PPC a Blizzard Vision

Po delší době Jsem si udělal ve Svém časoprostoru místo, abych si zase spáchal nějakou hodnotu na přilepšenou. Ale začnu pěkně popořádku. Prvopočátkem toho, o čem se zde rozepíšu je, že Mě potkalo to štěstí a rozchodil Jsem jednu ze Svejch Mrtvolek Turbínek B-PPC. Další injektáž byla logická úvaha, proč by měl v šupleti zahálet B-Vision. Pak se Mě podařilo sehnat dvojitej Adapter ATA-CF. V tu ránu nebylo co dál řešit, natož to odkládat a už Jsem si to čmáral v hlavě a samosebou i na papír, jak že to tam vše nacpu. A jak už Jsem tomuto tématu dal název Chlazení, tak zde na obrázcích chci ukázat, jak Jsem si to spáchal. Chci podotknout, že nemám rád nějaké kolize, kde se něco šprajcuje, nebo jde tzv. na těsno, atd…atd. Tudíž každému, pro koho tenhle příspěvek bude inspirací, doporučuji, Měřit-Měřit a zase jen Měřit na půl milimetru a raději třeba 10x, než něco spackat!

Začnu od spodního TrapDooru: Rozhodl Jsem se, že si to ubastlím tak, aby větráčky byly mimo kastli a teplo mohlo funět do pryč. Na vše Jsem použil čisté PCB, ze kterejch se Mě dobře dělá. Na prvních fotéčkách je jasně vidět měření. Také na jedné fotce je vidět, že Jsem původně chtěl použít jinej chladič. Větráčky pro B-PPC jsou napájený přes konektorky na pomocném PCB. Pasiv s větráčkem pro CPU-060 Jsem přilepil.

Pro PPC to nastalo složitější. Použil Jsem chladič z nějaké Grafárny a zespod nalepil měděnej blok, kterej dosedá na PPC. Celéj odvod tepla je zajištěn tak, že vše je přitlačováno na PPC přes pružiny. Další na řadu přišel B-Vision, kterej také potřebuje odvětrávat teplo do pryč. Bylo nutno tedy udělat něco, kde budou větráčky nad B-Visionem. Pak abych ušetřil místo, tak na stejnej Board Jsem přibastlil Adapter-CF. Také abych nemusel dělat pracné větvení napájení pro zařízení, navrhnul Jsem na PCB i konektory navíc. Jeden, ten mezi větráčkama, je napojen na MB-A-1200, odkud se bere napájení pro vše ostatní. K posílení napájení Jsem na PCB dal dva Elyty a filtraci pro každej konektor. Napájení pro CF je vyvedeno přímo s PCB a natvrdo připájeno.
Dále na čípy B-Vision Jsem nalepil pasívy na které budou foukat větráčky na horním PCB. Vše je jasně vidět z fotéček.

Není zde fotka z Datovejma licnama, považoval Jsem to momentálně za zbytečné, vše by tak bylo zakryto pro diváky, (je logické, že tam musí být, jinak by to celé nemakalo ). Také Jsem musel komplet celou A-1200 zvednout o 2cm. Mezi základnou a spodním větráčkem je nyní 6mm místa, což si myslím, že je víc než dost postačující. Jak je vidět, nožičky jsou i uprostřed, tedy je jich celkem 6 a takto se Amiga nebude prohýbat uprostřed. Rovněž je zde fotka, ( Detail FastATA vs. B-Vision ), specielně určená pro jednoho „Rejpala“, kterej prohlásil, že prej B-Vision je výškově v kolizi s FastAtou. Nééé-Není ! Nad pamětmi na B-Visionu je k FastAtě ještě 1,5mm místa! Ještě Mě napadá spoustu dalších blbinek, které až je dodělám, šoupnu zde k podívání. Zcela určitě tuto celou A-1200 stříknu  černou matnou barvou. Také mám nutkání, proč by měl zet prázdnotou ten prostor, kde jsou na klávesnici LEDky, tam přec vleze třeba nějakej Track-Display a ty LEDky nemusí být zbytečně tak velké, ale úplně stačí pro informaci tam dát malé kulaté 3mm, tím se zjíská další prostor pro další indikaci něčeho dalšího. Ale to bych už zde moooc předbíhal události, takže až někdy příště, až vyjde opět trošku času.

Lidé, kterým se tento článek líbí:

GuestGuestProber

Informace o autorovi: Jiří REZEK

Hardware, elektronika, radistika, servisní opravy, BGA technologie, návrhy PCB, fotografie.

Odeslat komentář