Čvc
5
2012

Arcadia System

Arcadia-System je postavenej na základě  MB A-500 s KS-1.2 , 512kB Chip-RAM, Agnus-8370. Pokusím se to zde Vám Všem přiblížit ke shlédnutí .

Celej MB – Arcadia se zasouvá do Expanzního slotu A-500. Na něm jsou 4 x Eprom v seřazení jako KS, tedy 128 Kb x 16 bit. Na MB-Arcadia je 10 x konektor pro karty, kde je Soft – Game v Eprom. Na dalším PCB je vidět Externí Audio – výkonovej koncovej zesilovač. Taktéž je k mání ještě jedno PCB, kde se slučují veškeré signály, ( Joy, Mouse, RGB, Parallel a Power-Napájení ). FDD zde chybí, ale po připojení normálně pracuje , jen celej Systém ji ke své funkci nevyžaduje. Takže celé se to chová tak, že to volá HDD, kde místo něho jsou Arcadia – Game – Cart.

Vše to celé začalo tak , ( a to jste si jistě četli na AKF – Inzerce Bazar ), kde byl požadavek s prosbou o sprovoznění tohoto “ Heblátka „, no a tak Jsem se toho ujal se zvědavostí, co že to vlastně je !

No a už to mám tady doma před čumákem a je vo zábavu postaráno…Haha ! Momentálně, jak Jsem byl informován Majitelem, je toto snad jedinej exemplář, vo kterém se ví !!! Nyní se to pokouším rozchodit a další info dodám později. Ale nebude na závadu se kouknout na tyto WEB-Linky , tedy přímo vod Majitele této Arcadie. Doporučuji Nostalgickejm Hráčům !

http://muzeum-arcade.webnode.cz/

http://flyers.arcade-museum.com/?page=thumbs&db=videodb&id=4713

—————————————————————————————————————

Dodatek z laborování:

Hledal Jsem po Webu , tedy všude kde se jen dalo. Prohlížením přes Programátor Jsem zjistil, že Origo-KS-1.2 pro Arcadia neodpovídá Standartnímu KS-1.2 v A-500 a je v něm přidána rutina pro Arcadia System. Dále Jsem si stáhnul Origo KS-1.2 a 1.3 pro Arcadia a k němu i New-ROMky do MB-Arcadia. Původně na tomto MB byly jen 4 kousky Eprom a dvě patice zely prázdnotou a dvě další byly neosazeny. Naprogramoval Jsem nejprve Arcadia-KS-1.3 pro A-500 a dále všech šest New-Eprom a plus další dvě, což jsou tzv. Patch, které můžou bejt jak pro KS-2.05 , tak i pro KS-3.0.

Aby to někoho omylem nemátlo, tak ten MB-A-500+ je Můj a na něm s touto Arcadii laboruju.

No a výslednej efekt je ten, že to NEJEDE ! Myslím si, že musí logicky existovat nějaká Boot-Untilitka na disketě, kterou se nějak nadetekují  informace o HW i Games – kartách a uloží se Config do Dallas – Clock čípu, právě toho co je vedle ROMek, asi nějak podobně jak to dělá HDD – Tool Box . No a to je to, na čem momentálně stojím, pro rozjezd tohoto “ Heblátka “ ! Také za zajimavost stojí, že PCB s Jamma konektorem se také připojuje k A-500 přes Parallel konektor. Mylně původně Jsem si myslel, že takto budou napojeny nějaké Buton – tlačítka pro ovládání Herní konzole. Nééé, toto je ovládání Audio – zesilovače ! Nyní celou věc dávám na nějakej čas k ledu a budu se věnovat něčemu jinému. Jen pro info: Mám stáhnuté i další Gamesky pro tyto Eprom – karty i dokonce s obsahem čípu typu PAL, kterej je pro každou Games jinej obsah. Všechny Games – karty mají shodné zapojení. A jako klasicky vždy, přihazuju nějaké to foto z laborování .

Předpokládám, že pokud tento příspěvek bude číst někdo zasvěcenej do této problematiky a přímo by měl co říct k tomuto “ Hernímu Automatu „, uvítám každou radu, jen proto aby se to rozjelo.

Nejsem sice “ Hráč “ ,ale zajímá Mě to,jen proto,že je to AMIGA !!!

Dodatek: 19.11.2013

Zasláno Majiteli z důvodu jeho nezájmu pro dannou věc !

 

Lidé, kterým se tento článek líbí:

GuestGuestGuest

Informace o autorovi: Jiří REZEK

Hardware, elektronika, radistika, servisní opravy, BGA technologie, návrhy PCB, fotografie.

Odeslat komentář