27
2010
PCMCIA + LEDka
Vesměs každej Amigista by o tomto rozhraní měl něco vědět. Najdete ho na levé straně A-600 a A-1200. Ale najdou se i takoví, kteří si načančají Svou Přítelkyni do Case a vznikne malej problémek, co ted a jak toto rozhraní dál používat.
Existují lomítka do pravého úhlu, ale stejně je pak uživatel odkázanej na to, aby vždy při výměně komponentu otevřel Case.
Dnes je samozřejmostí používat pro práci s Amigou různých Dnes dostupných pamětových kartiček, takže proč toho nevyužít.
Měl Jsem původně v úmyslu nějakou takovou tzv. prodlužku někde koupit, dokonce Jsem ji i někde viděl, ale…jak naschvál nebyla k mání.
Protože Jsem se s touto skutečností nespokojil, nezbejvalo Mě nic jiného než ubastlit si doma na koleně dle Své představy něco pěkně Sám.
Hmmm,ale jak začít ? Použil Jsem starou nefunkční PCMCIA kartu a vše vyraboval, nechal jenom rámeček s konektorem, no a pak je zapotřebí mít opačnej protikus, kterej bude sloužit navenek, jakoby pokračování Amigy. Sběrné Dvory Nám Dnes poskytují spousty Elektronického HW, npř. Staré NoteBooky, kde táto PCMCIA byla. Já tehdy použil vrak nějaké moooc domarašené A-1200, kde Jsem tento konektor i PCB vystřihnul. Dále je mít něco, do čeho se to vše nabastlí, no a také aby to mělo rozměry 3.5 záslepky. Krabičku – Držák Jsem tedy vyrobil s čistých tištáků, napájel matičky a uchycení na vyrobenej plochej vodič, vše je vidět na fotkách.
Není potřeba k tomu nějaké odbornosti, prostě se pak jen drátky napájí způsobem 1:1,
jakoby tzv. prodlužovačka.
Mě právě tohleto udělátko slouží již několik let k Mé spokojenosti !
Protože Platforma Amigy dovoluje Bastlit víc než dost, jsou zde další možnosti, které je škoda nevyužít.
Možná se najdou Dnes i takoví, kteří nemaj potuchy, že na MB A-1200 tak i A-600,
jsou místa s neosazenými součástkami pro PCMCIA – LEDku. Po dosazení danných součástek bude fungovat úplně obdobně jako LEDky pro FDD a HDD a Power.
Na další fotce je vidět, že je potřeba dosadit u A-1200 tranzistor Q634, R637, R638 a také jeden pin na konektoru pro PCB s LEDkami a logicky také k němu dobastlit vodič a dannou LEDku.
Já Jsem si načmárnul celé PCB pro LEDky a vodiče dal na konektorek, tak jak je vidět na fotce. Doporučuji k LEDce napájet kondíček 4.7M/10V,
to proto, že při komunikaci LEDka bliká natolik rychle, že není skoro vidět, že vůbec bliká, takže kondíček ji udrží ve svítivem stavu.
Někdo si může i říct, Hmmm a na co tam cpát nějakou LEDku, Amiga bude dál makat i bez ní a nebo jiní podotknou, to už tady někdy někde bylo. Jo, a také souhlasím.
Ale také musím uvést, že za celou dobu co se hrabu v Amigách, Jsem ještě právě tudletu dobastlenou LEDku pro CC0 – PCMCIA u Nikoho Nikdy neviděl !!!
Člověk by řekl, že tam tyhle udělátka inženýři z Commodore nedali, jen aby ušetřili. A ono je to zatím tak, že A1200 a A600 jsou unikátním spojením počítače a „udělej si sám“ stavebnice :). Hezký!
Jo,také mám někdy podobný pocit.Na těch MB je ještě toho daleko víc na dodělávku. A právě proto si do dnešních dnů mám stále s čím si hrát…Haha.
Sice jsem se už dozvěděl o tvém nepříteli nu. 1, ale doufám, že se seznam „dodělej si sám“ gadgetů brzy rozroste.